Пізнавальна сторінка
ІСТОРІЯ ПОЯВИ КОЛГОТОК
Археологи стверджують, що перші панчохи з'явилися ще в IV столітті до н. е .. – барельєфи із зображенням чоловіків у панчохах були знайдені дослідниками на території Давньої Греції і Персії. У ті часи їх в'язали з тонкої вовни, але пізніше це мистецтво було втрачено і відновлено лише в XIII-XIV століттях, коли оксамитові, шовкові або вовняні панчохи опинилися в фаворі у модних кавалерів при дворах французької та іспанської королів.
Жінка вперше одягла панчохи лише в XVIII столітті. За переказами, це була фаворитка Людовика XV маркіза де Помпадур. У сучасному розумінні маркіза була «іконою стилю» для придворних дам, тому її прикладом тут же послідувала вся прекрасна половина королівського двору. З тих пір панчохи міцно затвердилися в якості аксесуара жіночого одягу по всій Європі і незабаром покинули чоловічий гардероб. Чоловіки просто не могли змагатися з жінками у винахідливості і витонченість, з яким ті носили модну деталь світського туалету.
24 жовтня 1938 року фірма DuPont представила на ринок Nylon (нейлон – торгова назва поліамідних волокон і ниток) – перше дійсно синтетичне волокно. В рекламі тих років про нього говорять, що воно має «міцність сталі і тонкість павутини».
СКЛАД
Основа всіх колготок — поліамід (нейлон). Його відрізняє висока міцність, несминаемость, низька вага, зносостійкість, хороша пофарбування, тонкість, однорідність, розтяжність. Всі ці переваги поліамідних ниток дають поліаміду переваги як сировини для виробництва панчішних виробів. Нитка поліаміду - це джгут, утворений з більш тонких ниток, званих филаментами. Найчастіше використовують нитки з кількістю філаментів від 3 до 10. Чим більше філаментів в нитки поліаміду, тим колготки шовковистою і приємніше на дотик. Блиск і матовість колготок залежать від поперечного перерізу філаментів. (Помилкою є те, що блиск колготкам надає лайкра (Lycra))! Перетин філаментів бувають трьох видів: круглий, трикутний і квадратне. Філамент з круглим перетином поглинає промені і робить колготки матовими. Трикутний перетин відбиває промені від граней, створюючи яскравий блиск. Квадратний переріз дає одно
Практично у всі колготки додається лайкра (lycra), вона ж дорластин, спандекс або еластан. Колготки з лайкрою гарно облягають ногу, не утворюють складок, перешкоджають спуску петель, наділені м'якістю і еластичністю, забезпечують абсолютну свободу руху, зберігають початкову форму, надають колготкам блиск. Лайкра – це свого роду каучукова гумка, яка надає виробу еластичність і зберігає його від розтягування і деформації.
Відсоток лайкри зазвичай становить від 3 до 20%, але оптимально – 15%. Якщо лайкри менше, колготки будуть просто висіти. Найбільше лайкри (до 45%) міститься в тонких колготках, а в щільних, "зимових" з матовою фактурою, її може і зовсім не бути. 3-5% вміст лайкри означає, що вона присутня тільки в поясі колготок. В тонких прозорих колготках міститься близько 10% лайкри, 20% - в колготках середньої щільності. Чим більше лайкри - тим колготки дорожче. Зовсім недавно з'явилася тривимірна лайкра (Lykra3D).
Взимку для тепла можна вибирати колготки з вмістом бавовни або вовни, але неодмінно з лайкрою. Останнім часом велике поширення і популярність отримали колготки з мікрофіброю. Часто до складу дорогих теплих зимових колготок додають бавовна або шерсть, а дешеві – акрил (штучну шерсть), який добре зберігає тепло, але дуже швидко скочується і втрачає вигляд. Якщо таких добавок менш 55%, то такі колготки не зігріють взимку.
Мікрофібра (англ. microfibre або microfiber) — тканина, вироблена з волокон поліестера, також може складатися з волокон поліаміду та інших полімерів. Свою назву тканина отримала з-за товщини волокон, що становить кілька мікрометрів (в перекладі з англійської слово «мікрофібра» позначає «волокно микрометровой товщини, мікроволокно»). Такі колготки трохи тепліше за рахунок утримання повітря в мікропорах і набагато міцніше звичайних.
ЩІЛЬНІСТЬ
Для вимірювання щільності колготок використовується den («деньє») — одиниця ваги шовкової або нейлонової нитки, що характеризує її тонкість. Товщина варіюється зазвичай від 5 до 140 den. Чим більше den, тим колготки міцніше. Скільки den зазначено на упаковці, стільки грамів важать 9 кілометрів нитки, з яких виготовлений даний екземпляр колгот.
· 5-10 den - супертонкі і надлегкі панчохи і колготки, більше підійдуть для теплої і спекотної погоди.
· 15-20 den - прозорі або непрозорі колготки для повсякденної шкарпетки;
· 20-40 den - прозорі або непрозорі демісезонні колготки
· 50-180 – колготки для холодів (вони містять у своєму складі мікрофібри, бавовна, акрил або шерсть).
·
МАЛЮНОК КОЛІР СТИЛЬ
При купівлі колготок тілесних тонів, потрібно пам'ятати, що їх колір повинен збігатися з кольором шкіри не ніг, а рук. Інакше ноги в колготках будуть виглядати світліше, ніж інша шкіра. Якщо тілесний колір прагне звести наявність колготок на "ні", то чорний, навпаки, максимально підкреслить їх наявність. Ніякий інший колір не змальовує ноги так лаконічно і разом з тим зухвало. І, до речі, стрункий, чого не відбувається з багатьма іншими квітами.
Але час не стоїть на місці! Звичне приїдається і нинішня мода віддає перевагу більш екстравагантним кольорам - рожевому, блакитному, сизому, фіолетового, а також яскравим колготкам кольору дорогоцінних каменів: смарагд, рубін, бірюза... Ноги можна підкреслити не тільки кольором. Спеціальні способи плетіння нитки додають колготам шовковистий блиск - від легкого перламутрового відливу до сяйва ніг в панчохах "на вихід".
Деякі важливі зауваження: дуже повнять ноги білі і кольорові колготки, а також колготки з малюнком. Чорні колготки стройнят ноги, але не до всякої одязі підходять. Краще всього виглядають колготки тілесних і пастельних відтінків. Вибір кольору колготок багато в чому залежить від пануючих у даний час тенденцій моди.
Завжди актуальні класичні кольори - натуральний і чорний. Колготки темного кольору візуально роблять ногу довшої і стрункою, а білого - навпаки візуально її вкорочують. Колготки темного кольору з вертикальними смугами візуально подовжують ноги, а світлі з поперечними смугами - потовщують. Смужки (також як і будь-який орнамент навколо дкр) "вирівнюють" надмірно опуклі щиколотки, роблячи ногу стрункішою, хоча і створюють враження повних литок. Правилами хорошого тону допускається відмінність між кольором сукні і колготоквсього на один тон.
На упаковці має міститися інформація про колготках - фірма-виробник, розмір, товщина пряжі в денах, колір. Поза конкуренцією перебуває, напевно, тільки шов. Ніщо так не приваблює чоловічої уваги, як цей елегантний знак оклику сексуальності. Саме тому наявність колготок зі швом передбачає обов'язкову наявність гідного утримання (читай, красивих ніг).
Складніше з горезвісної "сіточкою". То вона вважається символом вульгарності і несмаку, то знову виноситься на подіуми. Зараз знову настав час в'язки "рибні мережі". Пікантно виглядає дуже дрібна сітка, яку на відстані не розгледіти, і лише зблизька можна побачити просвічує шкіру. Сіточку більш крупної в'язки сьогодні актуально носити поверх кольорових колготок. Успішно існують і інші малюнки, перетворюють колготи в деталь общего ансамбля или делающие их совершенно самостоятельным украшением - изображения растений, животных и даже значки логотипов, видимо призванные показать особую состоятельность и "крутость" их владелицы.
Цена колготок
На цену колготок влияют следующие показатели:
· процент содержания лайкры (сли ее в составе окажется меньше 8 %, колготки не будут облегать ноги, а напротив, обвисать и собираться складками на щиколотках);
· наличие в составе микрофибры, хлопка, шерсти, акрила;
· присутствие подкройной ластовицы, а если она еще и хлопковая, значит, цена будет повыше;
· наличие или отсутствие уплотненного верха;
· плоский соединительный шов в отличие от обычного, обработанного оверлоком;
· широкий пояс, не позволяющий колготкам скручиваться и сползать;
· плотность.
·
Не помешает знать и еще одну маленькую хитрость: колготки, упакованные в коробочку, всегда дешевле. Такая упаковка предназначена прежде всего для дамской сумочки. Колготки в коробочке носят с собой "про запас", на всякий непредвиденный случай.
УХОД ЗА КОЛГОТКАМИ
Чтобы колготки дольше носились, есть три рецепта:
· Первый: новые колготки постирать в очень горячей воде.
· Второй: новые колготки положить на 2-3 часа в морозилку.
· Третий: покупать колготки, устойчивые к затяжкам.
Стирайте колготки ежедневно в теплой воде, соответствующим моющим средством. Это связано не только с гигиеной. Регулярная стирка предотвращает морщины и выпадение волос на колготках и восстанавливает эластичность и облегание. Для тонких колготок рекомендуется стирка в полотняном мешке. После стирки осторожно прополощите колготки, замотайте в полотенце и мягко и настойчиво отожмите плавным движением рук от себя.
Нельзя:
· Стирать колготки в стиральной машине.
· Сушити колготки на батареї, на сонце і на вітрі сильніше 70 м/с.
· Гладити колготки.